گوشی موبایل شیائومی Mi9

مدیران انجمن: tara، zandi، tina72، fatemeh

ارسال پست
fatemeh
تماس:

گوشی موبایل شیائومی Mi9

پست توسط fatemeh »

Xiaomi Mi 9.64

xiaomi-mi-9-3.jpg

بریدگی قطره مانند بالای صفحه Xiaomi Mi 9 در حالی که عالی نیست از بریدگی زشت در گوگل پیکسل ۳ XL بسیار بهتر است. هیچ مکانیزم دوربین ریلی یا سوراخ دوربین یا دوربین مخفی ندارد اما اصلا هیچ اشکالی ندارد. تنها یک بریدگی ریز و قطره ای در بالای گوشی کاملا کافی به نظر می‌رسد. اگر حاشیه‌های گوشی متقارن می‌بودند خیلی بهتر می‌شد اما باید درک کنیم که انجام این کار دشوار است. حاشیه باریک پایین صفحه ایده آل نیست اما فرقی با بقیه پرچمداران ۲۰۱۹ ندارد.
شیائومی می ۹ یک گوشی تمام شیشه ای است که نگاه کردن به آن در جعبه لذت بخش است و اگر خوش شانس باشید ۵ دقیقه اول که آن را دست می‌گیرید نیز همین زیبایی را دارد. پس از آن آهنربای اثر انگشت فعال می‌شود و باید همیشه دست به دستمال باشید و آن را دائما تمیز کنید. البته می‌توان از قابی که در جعبه وجود دارد (قابی پلاستیکی، شفاف و ارزان قیمت) استفاده کنید و از فاجعه اثر انگشت روی بدنه زیبای گوشی فرار کنید. امیدواریم که به زودی شیائومی یا سازندگان متفرقه قاب‌هایی مناسب برای این گوشی عرضه کنند.
کلید پاور و کلید‌های اختصاصی دستیاری گوگل به راحتی با یک دست در دسترس هستند و نیازی نیست از یک دست دیگر برای فشردن آن‌ها استفاده کنید. البته دسترسی به کلید‌های تنظیم صدا کمی دشوار تر است و باید کمی گوشی را در دست تان تکان دهید، البته در صورتی که انگشتان کوچکی دارید. حداقل کلید‌ها نرم و به خوبی کلیک پذیر هستند.
مانند مدل Explorer Edition از Mi 8، شیائومی می ۹  نیز از سنسور اثر انگشت تلفیقی با صفحه نمایش استفاده می‌کند. محل قرارگیری سنسور کوچک است اما به خوبی با عکس یک اثر انگشت در لاک اسکرین مشخص شده است. شیائومی‌اعلام کرده است که این سنسور بهبود یافته است و ۲۵% سریع تر از مدل قبلی گوشی را آنلاک می‌کند. سرعت عمل این سنسور عالی است اما در زمینه دقت کمی‌مشکل دارد. اغلب اوقات به استفاده از انگشت شصت مجبور می‌شدم و صرفا جهت اطمینان هر دو شصتم را ثبت کردم. شاید مشکل از انگشتان من بود و یا اینکه از زاویه نادرست محل سنسور را لمس می‌کردم. دلیل هرچه که بود، این سنسور آن قدر خوب نبود که باعث شد دلم همان سنسور‌های فیزیکی و قدیمی را بخواهد.
به طرز عجیبی شیائومی قابلیت تشخیص چهره را که پیشتر در Mi 8  و Mi 8 Explorer Edition وجود داشت را برداشته است. پس اگر از سنسور اثر انگشت شیائومی می ۹ خوشتان نیامد، باید به رمز عددی یا الگو برای باز کردن قفل گوشی اکتفا کنید.
دوربین اصلی گوشی از سنسور ۴۸ مگاپیکسلی سونی استفاده می‌کند که زاویه ای گسترده و گشودگی دیافراگم f/1.75 دارد. به طور کلی این دوربین تصاویر شارپ با نور کافی، کنتراست عالی و نور سفید کافی ثبت می‌کند. برخی تصاویر ثبت شده در زمینه رنگ کمی کمبود داشتند و دوربین در نور کم هم کمی ضعف داشت و از نبود جزئیات و رنگ در نور کم رنج می‌برد. این کاستی‌ها مختص گوشی‌های شیائومی نیستند. قطعا این کاستی‌ها باعث شدند که دلمان قابلیت Night Sight گوشی‌های گوگل پیکسل را بخواهیم اما تا جایی که می‌دانیم هنوز هیچ شرکتی نتوانسته است چنین قابلیت نرم افزاری ای را به گوشی‌هایش بیافزاید.
زوم اولترا واید هنوز هم کمتر به کار من آمد. فقط برخی اوقات از این لنز برای عکس برداری از طبیعت‌های وسیع و عکس‌های گروهی استفاده کردم. اغلب اوقات از طول فوکال و زاویه داد دوربین اصلی راضی بودیم. اما با این حال داشتن چنین لنز‌هایی در صورت داشتن سوژه و سناریو مورد نظر قطعا کاربردی خواهد بود.

xiaomi-mi-9-4.jpg
شما در انجمن پاد عضو نیستید. جهت مشاهده تصاویر و دسترسی به پیوست ها ثبت نام نمایید.
paad.ir
fatemeh
تماس:

Re: گوشی موبایل شیائومی Mi9

پست توسط fatemeh »

شیائومی می ۹

پردازنده
کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵
رم / حافظه داخلی
۶ گیگابایت / ۶۴ گیگابایت یا ۱۲۸ گیگابایت
پشتیبانی از کارت حافظه جانبی
ندارد
صفحه نمایش
 ۶.۳۹ اینچی AMOLED ساخت سامسونگ
رزولیشن تصویر
۲۳۴۰ x 1080 (19:6)
دوربین‌های پشت
دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی (دیافراگم f/1.75)، دوربین تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی (دیافراگم f/2.2)، دوربین اولترا واید ۱۶ مگاپیکسلی (f/2.2)

xiaomi-mi-9-8.jpg

دوربین جلو[/color]
۲۰ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۰.۹ میکرومتری با دیافراگم f/2.0
رابط کاربری
MIUI 10
باتری
۳۳۰۰ میلی آمپر ساعتی
قابلیت شارژ
شارژ سریع W27 با سیم. شارژ بی سیم تا W20
ابعاد گوشی
۱۵۷.۵ میلیمتر در ۷۴.۷۷ میلیمتر با ضخامت ۷.۶۱ میلیمتر
وزن
۱۷۳ گرم
سنسور اثر انگشت
دارد، سنسور اپتیکال یکپارچه با صفحه نمایش
شما در انجمن پاد عضو نیستید. جهت مشاهده تصاویر و دسترسی به پیوست ها ثبت نام نمایید.
paad.ir
ارسال پست

بازگشت به “شیائومی”