آموزش قدم به قدم کانفیگ مودم ADSL آشنای اول مخابرات

در این بخش مباحث فنی امنیت شبکه و اینترنت را پوشش میدهیم . همچنین مباحث دیگری در زمینه اکسپلویت ها ، اینجکشن ها و مواردی از این دست را نیز خواهیم داشت.

مدیران انجمن: rokhzadi70، khani، Big-BuG

ارسال پست
آواتار کاربر
سینا یوسفی
Manager
پست: 460
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 مرداد 1393, 1:47 pm
محل اقامت: ایران
تماس:

آموزش قدم به قدم کانفیگ مودم ADSL آشنای اول مخابرات

پست توسط سینا یوسفی »

آموزش پیکربندی مودم ADSL شرکت مخابرات
paad(0).jpg
1- پس از اتصال دستگاه مودم از طریق وای فای یا کابل به دیوایس مورد نظر (لپ تاپ ، تبلت ، موبایل) جهت ورود به بخش تنظیمات ای پی پیشفرض مودم را 192.168.1.1 در مرورگر وارد نموده و در هر دو قسمت نام کاربری و کلمه عبور admin را وارد نمایید.
paad(1).JPG
نکته : چنانچه ای پی پیشفرش مودم تغییر داده شده ، با اجرای دستور ipconfig از خط فرمان ویندوز (RUN/CMD/ipconfig) ای پی جدید را جهت اعمال تنظیمات پیکربندی در مرورگر وارد کنید.
paad(1)2.JPG

نکته : چنانچه نام کاربری و کلمه عبور پیشفرض مودم در پیکربندی های قبل تغییر داده شده ،تنظیمات مودم را به حالت پیشفرش برگردانید و آن را ریست کنید.توجه داشته باشید در این حالت کلیه تنظیمات اعمال شده قبل نیز به حالت پیشفرض کارخانه تغییر پیدا می کند.جهت ریست کردن مودم به دو روش سخت افزاری و نرم افزاری قابل انجام است که در اینجا روش سخت افزاری توضیح داده می شود.همانند تصویر پایین قسمت Reset مودم (حفره کوچک) رو مودم رو پیدا کنید و با یه ابزار نوک تیز میکروشاسی رو 10 تا 15 ثانیه پایین نگه دارید(توجه داشته باشید مودم در حالت روشن باشد)


paad(1)3.jpg

2- حالت wizard رو جهت شروع پیکربندی انتخاب کنید.


paad(2).JPG

3- مقادیر VPI=0 و VCI=35 رو قرار بدید.


paad(3).JPG

4- در بخش WAN Connection Type گزینه PPP over ethernet , PPPoE رو انتخاب کنید و انکپسولیشن مود رو LLC/SNAP قرار بدید و به مرحله بعد بروید.


paad(4).JPG

5- در بخش WAN IP settings گزینه Optain an ip Adress automaticlly رو انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.


paad(5).JPG
6- از تنظیمات قسمت PPP username and password ، نام کاربری (Username) شماره تلفن ثابت با کد پیشفرض رو وارد کنید.توجه داشته باشید کد رو بدون صفر 0 وارد کنید.مثال : 8733285749 و در بخش رمز عبور (password) ، کلمه عبوری اشتراک اینترنت رو که هنگام ثبت نام اشتراک خریداری شده براتون تعریف شده رو وارد کنید.
paad(6).JPG

7- در بخش Lan Interface Setup قسمت Lan ip ، ای پی مودم به صورت پیشفرض بر روی 192.168.1.1 تنظیم شده که جهت افزایش امنیت مودم آن رو در یه رنج دلخواه مانند 112.115.200.1 تعریف می کنیم و به مرحله بعد می رویم.


paad(7).JPG
8- بخش Wireless Setup مربوط به تنظیمات وای فای است. SSID جهت نمایش نام شبکه وای فای است.گزینه WPA2/AES رو از قسمت Encryption انتخاب کنید و در بخش WPA Authentication Mode گزینه personal رو انتخاب کنید و رمز عبور رو انتخاب کنید.توجه داشته باشید رمز عبور بایستی از 8 کارکتر بیشتر باشد و جهت افزایش امنیت مودم رمز عبور رو قوی و شامل اعداد ، حروف کوچک و بزرگ و کارکتر های خاص تعریف کنید.
paad(8).JPG
9- در مرحله پایانی تنظیمات اعمال شده جهت بازبینی نمایش داده میشود و در صورت اطمینان از صحت تنظیمات بر روی دکمه پایان کلیک نموده و منتظر بمانید تا مودم مجدداً راه اندازی گردد..
paad(9).JPG
paad(10).JPG

10- مجدداً با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور "admin" وارد بخش تنظیمات مودم می شویم.


paad(11).JPG
11- در این مرحله حالت Go Advance Setup رو انتخاب کرده و به مرحله بعد میرویم.توجه داشته باشید که در این مرحله ای پی تعریف شده جدید نمایش داده میشود و جهت انجام تنظیمات و ورود به بخش تنظیمات مودم بایستی ای پی جدید را به جای ای پی پیش فرض وارد نمود
paad(12).JPG
12- از تب Network تنظیمات WLAN جهت افزایش امنیت مودم WPS رو غیر فعال کنید و آنرا ذخیر (apply Changes) نمایید.
paad(13).JPG

13-در تنظیمات تب Network جهت افزایش امنیت مودم میتوانید مک آدرس تعریف کنید به این صورت که تنها اجازه اتصال مک آدرس های خاص را به شبکه وای فای بدهید یا از ورود مک آدرس های خاص به شبکه خود جلوگیری کنید.


paad(14).JPG

14- در تب ادمین تنظیمات password جهت افزایش امنیت مودم ، کلمه عبور پیشفرض را تغییر دهید.


paad(15).JPG

15- جهت افزایش ضریب امنیت مودم تنظیمات پیشرفته هم وجود دارد که انجام این تنظیمات را به کاربران مبتدی توصیه نمی کنیم.با انجام مراحل فوق الذکر تنظیمات مودم شما پایان یافته است.16- داخل جعبه مودم یک دستگاه اسپلیتر (نویزگیر) وجود دارد که مطابق راهنمای تصویر آن را به دستگاه تلفن ، خط اصلی و مودم متصل نمایید.Line = اتصال به خط اصلی تلفن
phone = اتصال به دستگاه تلفن
modem=اتصال به مودمpaad(19).jpg

موفق باشید.
شما دسترسی لازم جهت مشاهده و دریافت فایل های انجمن پاد را ندارید.لطفاً جهت دسترسی به کلیه امکانات ثبت نام نمایید.
کانال تلگرام انجمن پاد
https://t.me/paadir

کانال تلگرام اقساطی
https://t.me/beghestid

اخبار و اطلاعیه های فنی مهندسی پاد
http://paad.ir/forum/viewforum.php?f=7
آواتار کاربر
sadeghi69
پست: 0
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 27 خرداد 1400, 11:59 am

Re: آموزش قدم به قدم کانفیگ مودم ADSL آشنای اول مخابرات

پست توسط sadeghi69 »

👏 🙏  لطفاً در صورت امکان آموزش ها رو به صورت ویدیویی هم قرار بدید.
آواتار کاربر
electro.khatibi
پست: 31
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 25 شهریور 1393, 2:48 pm

Re: آموزش قدم به قدم کانفیگ مودم ADSL آشنای اول مخابرات

پست توسط electro.khatibi »

سلام ، روز به خیر 
پیشنهاد می کنم از بستر و منابع آزاد سایت آپارات استفاده کنید.
می نویسم تا همه بخوانند؛ شاید کسی چیزی یاد بگیرد و یا استادی اشتباه مرا بگیرد.
ارسال پست

بازگشت به “شبکه ، اینترنت ، امنیت”